Anunt – 07.09.2021
7 septembrie 2022
Anunt – 15.12.2022
15 decembrie 2022

Anunt

          Astăzi, 16.09.2022, sunetul clopoţelului a dobȃndit o tonalitate sumbră, iar holurile şcolii, deşi animate de prezenţele joviale ale micuţilor, s-au ȋncărcat de tristeţea absenţei omului de al cărui nume se leagă 41 de ani din destinul Şcolii Gimnaziale Nr. 33.

           Ȋn calitate de părtaşi ai unei misiuni comune, ne exprimăm profundul regret de a fi pierdut o candelă veşnic aprinsă pentru evoluţia instituţiei şi pentru sădirea iubirii de carte şi de frumos ȋn sufletele „ȋngeraşilor” de şcoală generală.

          Personalitatea domnului profesor ROTARU CONSTANTIN ne va rămȃne ȋnsă vie ȋn minte şi ȋn spirit. Prin ochii expresivi ne va vorbi mereu ȋndrumătorul receptiv la nevoile celorlalţi, prin vocea gravă ne va ȋnvăţa profesorul dedicat şi neobosit, iar prin gesturi şi mimică ne va chema spre sine colegul implicat.

          Mai presus de toate acestea, ne va rămȃne ȋn memorie OMUL, pentru a cărui odihnă veşnică şi călătorie lină spre Ȋmpărăţia Cerurilor ne rugăm.

Este depus la Biserica „Sf. Vasile”, iar inmormantarea va avea loc Luni 19.09.2022

                                               Colectivul Şcolii Gimnaziale Nr. 33 Galaţi